Ing. Martin Hron

Bělkovice-Laštany 259, 783 16

tel.: +420 723 420 006

e-mail.: mrtnhrn@seznam.cz

 

něco o mne:

Narodil jsem se v únoru roku 1978 v Přerově, kde jsem prožil 35 let života a super dětství. Pro lásku k přírodě jsem zde vystudoval střední střední zemědělskou školu. Už tehdy bylo kreslení koníček a odreagování. Po škole jsem vystřídal pár zaměstnání jako ochranka, zahradní dělník a posléze manipulační dělník ve fabrice Kazeto Přerov. Zálibu kreslení vystřídala posilovna a zvedání činek.  Následně jsem úspěšně složil zkoušky na Mendelově zemědělské univerzitě v Brně. Zde na kolejích dostalo mé malování nový směr. Maloval jsem hodně komiksy a vtipné obrázky většinou o kamarádech ze studií. Po absolutoriu jsem nastoupil jako zoolog v Zoo Brno. Byla to super práce a každý den jsem byl zraněn od jiného zvířete. Po několika letech jsem se vrátil zpět do Přerova kde jsem nastoupil k Policii České republiky. To byl milník v mém životě. Byl to krok špatným směrem a rozhodl jsem se věnovat se tomu co mne opravdu naplňuje. Vzpomněl jsem si na malování. Začal jsem kreslit jak o život, posílal kreslené vtipy do časopisu Trnky-brnky, kde mne nakonec přijali jako pravidelného kreslíře. Publikoval jsem zde i policejní komiks inspirován mou prací a jejími absurdním poměry. Na kreslířských autogramiádách jsem se seznámil s fajn kolegy a následně založili kreslířskou show kde jsme se začali věnovat kreslení vtipů, portrétů a karikatur na společenských akcích.


Nakonec  jsem policejní kariéru úspěšně ukončil a nastoupil do novin jako grafik a kreslíř. Pravidelně jsem vydával komiksy a ilustrace a tak začal můj život nabírat jasný směr. Byl jsem přijat do soukromé firmy kde jsem 8 hodin denně tvořil a vymýšlel omalovánky, přání, kreslené pohlednice a jiné papírenském zboží. To byla největší škola. Už v té době jsem procestoval kus světa jako karikaturista na veletržním stánku České republiky v rámci propagace státu pro ministerstvo místního rozvoje.
po několika letech jsem se odbourat na volnou nohu a dodnes pracuji jako kreslíř na zakázku. Už to bude skoro 20 let kdy jsme s kolegy Ivanem Křemečken a Pavlem Skurou začali kreslit karikatury na firemních večírcích, svatbách a narozeninách.

Přispíval jsem a stále přispívám do mnoha tiskovin a periodik. Také se věnuji tetování a rád bych své ilustrace přenesl na kůži.

Momentálně bydlím s manželkou a třemi dětmi v Lašťanech u Olomouce. Mé záliby krom výtvarná jsou stále posilování, trochu boxu a také motocykly.

 

Kreslíř, výtvarník, karikaturista, grafik
Ing. Martin Hron
Bělkovice-Lašťany 259
783 16

tel.: 723 420 006

e-mail: mrtnhrn@seznam.cz

Kde mě najdete?